Безоплатні дрова для жителів прифронтових областей Жителі прифронтових областей України можуть отримати від держави деревину для обігріву будинків. Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Видача безоплатної деревини для обігріву оселі в регіонах, які прилягають до активної зони бойових дій, розпочалася 31 жовтня. Згідно з рішенням уряду, жителі вісьмох прифронтових областей – Донецької, Запорізької, Миколаївської, Сумської, Харківської, Херсонської, Дніпропетровської, Чернігівської – отримають її з доставкою додому.
Претендувати на таку допомогу можуть усі домогосподарства вищевказаних регіонів, однак надаватиметься вона в порядку черговості, з урахуванням критеріїв вразливості категорій населення.
Так, першочергове право на отримання безоплатної паливної деревини мають самотні люди похилого віку (від 60 років), важкохворі, особи з інвалідністю I або II групи, багатодітні сім'ї, самотні опікуни дітей, вагітні жінки й матері з дітьми віком до двох років, а також особи, які на початку опалювального періоду не користувалися субсидією для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.
Зазначається, що черговість пріоритетності визначають в обласних військових адміністраціях.
Для отримання дров від держави спочатку необхідно подати заяву до органів місцевої влади. До заяви слід додати низку документів:
- паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу;
- документ, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус (для іноземців або осіб без громадянства;
- документ, що підтверджує повноваження законного представника (якщо заява подається законним представником);
- реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків й офіційно сповістили про це відповідний орган, що контролює, та мають відмітку в паспорті);
- документ, що підтверджує наявність відповідного соціального статусу (за наявності такого);
- інші документи, що підтверджують належність заявника до відповідного домогосподарства.
- Остаточний перелік необхідних документів визначають в обласних військових адміністраціях.
Євген Голобородько
Фото з мережі Інтернет
47489 |
Інше по темі:
|